Prywatne Zakłady Inżynieryjne SOKÓŁ MOTOCYKLE S.A.
  • 2.png
  • 1.png

Premiera SOKOŁA na MSPO w Kielcach

targiMSPO

Historia Sokoła po 75 latach rozpoczyna nowy rozdział!

Czytaj więcej...

Sokół na FB

Prowadzony przez nas profil „Sokół Motocykle” skupia szeroką grupę ludzi; od fanów motorów i polskiej motoryzacji do miłośników historii Polski i członków grup rekonstrukcyjnych. Kontent, który staramy się systematycznie zamieszczać na profilu odzwierciedla te szerokie zainteresowania, a motocykle Sokół są zawsze jego osią.
 FB sokol  Zapraszamy do odwiedzenia nas na FB: https://www.facebook.com/

Dokumentacja techniczna silnika

Zakończyliśmy proces demontażu prototypu naszego silnika, aby wykonać dokumentację techniczną,
która pozwoli nam rozpocząć prace nad unowocześnieniem jego konstrukcji.
Przypomnijmy, że wykonany specjalnie dla nas w Kiwi Indian, nowoczesny technologicznie silnik jest wyjątkowo zbliżony do dwucylindrowej, dolnozaworowej jednostki w układzie widlastym o pojemności 1000 ccm, która była sercem Sokoła na początku lat 30-tych.

Rama w procesie produkcji

Zatwierdziliśmy projekt techniczno-wykonawczy ramy Sokoła, od tego momentu zaczynamy fazę przygotowania do produkcji, a potem samą produkcję prototypu ramy. Zakładamy, że w połowie lipca rama będzie gotowa.

Jej wymiary i geometria będą odwzorowaniem ramy przedwojennego Sokoła, jednak zostanie wykonana w zakładach WZM z zastosowaniem nowoczesnej technologii spawalniczej zapewniającej wyjątkową jakość i idealną powtarzalność procesu.

rama accepted

 

 

12 września 2012 w Warszawie, powstała spółka Prywatne Zakłady Inżynieryjne Sokół Motocykle S.A. Główną ideą firmy jest reaktywowanie legendarnego polskiego motocykla „Sokół”.

Nowy „Sokół” będzie bazował na przedwojennej konstrukcji „Sokoła 1000”.

W przyszłości zamierzamy produkować dwa modele: „Sokół 1800” o mocy od 120 do 180 KM oraz mniejszy „Sokół 1300” z silnikiem o mocy od 68 do 80 KM. Reaktywacja "Sokoła" rozpocznie się od budowy prototypu „Sokół 1800".

Oficjalna prezentacja ma nastąpić we wrześniu 2013.

Motocykl „Sokół” ma być unikatową, ultranowoczesną konstrukcją tworzoną w Polsce przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w budowaniu motocykli typu CUSTOM.

Spółka wpisana do KRS

W dniu 25.11.2012 roku Prywatne Zakłady Inżynieryjne Sokół Motocykle Spółka Akcyjna w organizacji została zarejestrowana w XIII Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000442648S, uzyskując tym samym formalno-prawnie pełną zdolność do funkcjonowania.